About Us - Inooster Information Technologies
I N O O S T E R

Our Story

Inooster is a technology company that offers gamification-based next-generation motivational solutions to help companies achieve their goals by increasing motivation and productivity.

As a result of many years of hard work, Inooster was founded in 2016 with the investment received by Fintech Venture Capital Investment Fund (FGSYF) 2019, the first investment fund set by a bank. Thanks to this investment, Inooster has worked with thousands of different people as a fast-growing tech company that invests in the future.

Offering end-to-end and innovative solutions; Inooster helps its business partners through the whole process: from the definition of the goals to the design of the solution, and analysis of the results.

Turkey’s most powerful gamification tool, Motivist, was developed by Inooster’s team of Turkish software engineers and gamification professionals, all experts in each of their area.
Kurucumuz

Murat Yılmaz

Murat Yılmaz, medeniyetlerin beşiği Hatay’da dünyaya geldi. Doğduğu coğrafyanın kozmopolit yapısı ve çok yönlülüğü onun hayatının her adımında önemli bir beslenme kaynağı oldu. Erken gençlik dönemindeki arayışlar yazılım dünyasıyla tanışınca son buldu. Yeni teknolojiler, kodlama ve geleceğin mimarisi onun sonraki hayatının temelini oluşturdu.

2006 yılında “Bilgisayar Mühendisi” apoletiyle başladığı iş hayatında kurumsaldan start-up’a, Türkiye’nin en iyi şirketlerine kadar firmalarda alanlarda çalıştı. Yazılım mühendisi olarak hizmet verdiği şirketlerde, özellikle de son dönem çalıştığı Turkcell çatısı altında gelecekte adından söz ettirecek konseptler ve kurgular üzerine çalışırken oyunlaştırmayı keşfetti ve Inooster’ın hikayesi fikir seviyesinde o zamanlar başlamış oldu.

2016 yılında bütün bileşenlerin tam olduğuna, geleceğin burada olduğuna ve oluşmakta olan pazarda bir fark yaratacağına inanan Murat Yılmaz, Inooster’ı kurdu ve Türkiye’nin çok da aşina olmadığı pazarda kendine hatrı sayılır bir yer edinmek üzere çalışmalara başladı. 2019 yılında Türkiye’nin bir banka tarafından kurulan ilk fintech tabanlı girişim sermayesi fonundan yatırım alarak hayalindeki adımlardan birini daha attı.

Murat Yılmaz 2020 yılının yaz aylarında doğan üçüncü çocuğunun heyecanını yaşarken bir yandan da Inooster’ın büyüyen kadrosu, genişleyen ürün gamı ve yepyeni müşterileriyle planlarını da birer birer birer hayata geçirmeye devam ediyor.