Hakkımızda - Inooster Information Technologies
I N O O S T E R

Hikayemiz

Inooster; motivasyon ve verimliliği artırarak, şirketlerin belirledikleri hedeflere ulaşmalarına yardımcı olmak için oyunlaştırma (gamification) tabanlı yeni nesil motivasyon çözümleri sunan bir teknoloji şirketidir.

Yılların birikimini hayata geçirmek üzere 2016 yılında kurulan Inooster, Türkiye’de ilk kez bir banka tarafından kurulan Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan (FGSYF) 2019 yılında aldığı yatırımla bugün binlerce farklı kişiye dokunan, onlarca kişinin emeğiyle geleceğe yatırım yaparak hızla büyüyen bir firma olarak varlığını sürdürüyor.

Yenilikçi yaklaşımlarıyla iş ortaklarının ihtiyaçlarına göre çözümler sunan Inooster, hedeflerin tanımlanmasından, çözümün kurgulanması ve sonuçların analizine kadar uçtan uca tüm süreçler için hizmet veriyor.

Tamamen Türk yazılım mühendisleri ve oyunlaştırma uzmanları tarafından geliştirilen, Türkiye’nin en güçlü oyunlaştırma motoru Motivist’i de piyasaya sunan firma, aynı zamanda oyunlaştırma, zeka oyunları gibi kavramlarda Türkiye’nin en iyilerini de bünyesinde barındırıyor.

Kurucumuz

Murat Yılmaz

Murat Yılmaz, medeniyetlerin beşiği Hatay’da dünyaya geldi. Doğduğu coğrafyanın kozmopolit yapısı ve çok yönlülüğü onun hayatının her adımında önemli bir beslenme kaynağı oldu. Erken gençlik dönemindeki arayışlar yazılım dünyasıyla tanışınca son buldu. Yeni teknolojiler, kodlama ve geleceğin mimarisi onun sonraki hayatının temelini oluşturdu.

2006 yılında “Bilgisayar Mühendisi” apoletiyle başladığı iş hayatında kurumsaldan start-up’a, Türkiye’nin en iyi şirketlerine kadar firmalarda alanlarda çalıştı. Yazılım mühendisi olarak hizmet verdiği şirketlerde, özellikle de son dönem çalıştığı Turkcell çatısı altında gelecekte adından söz ettirecek konseptler ve kurgular üzerine çalışırken oyunlaştırmayı keşfetti ve Inooster’ın hikayesi fikir seviyesinde o zamanlar başlamış oldu.

2016 yılında bütün bileşenlerin tam olduğuna, geleceğin burada olduğuna ve oluşmakta olan pazarda bir fark yaratacağına inanan Murat Yılmaz, Inooster’ı kurdu ve Türkiye’nin çok da aşina olmadığı pazarda kendine hatrı sayılır bir yer edinmek üzere çalışmalara başladı. 2019 yılında Türkiye’nin bir banka tarafından kurulan ilk fintech tabanlı girişim sermayesi fonundan yatırım alarak hayalindeki adımlardan birini daha attı.

Murat Yılmaz 2020 yılının yaz aylarında doğan üçüncü çocuğunun heyecanını yaşarken bir yandan da Inooster’ın büyüyen kadrosu, genişleyen ürün gamı ve yepyeni müşterileriyle planlarını da birer birer birer hayata geçirmeye devam ediyor.